18 czerwca 2024

Pneumatyczne szlifierki oscylacyjne

Jednym z rodzajów szlifierek pneumatycznych są szlifierki oscylacyjne. Są one wykorzystywane do wykonywania prac w wielu branżach przemysłu, a także w warsztacie. Sprawdzają się przy pracy z takimi materiałami jak metal, tworzywa sztuczne, drewno, powłoki lakiernicze.

Właściwości szlifierek oscylacyjnych pneumatycznych różnią się w obrębie występujących modeli. Cechują się zwartą budową oraz niską wagą, dzięki czemu ich użytkowanie jest komfortowe i sprawne. Ich głównym wyróżnikiem jest niski poziom wytwarzanych wibracji. W celu obniżenia wartości drgań, stosuje się np. obudowy tłumiące wibracje. Wykorzystuje się także w tym celu systemy, które odpowiadają za lepsze wyważenie. Aby zwiększyć bezpieczeństwo użytkowania szlifierek oscylacyjnych, można wyposażyć je także w specjalne dźwignie, które uniemożliwiają ich przypadkowe włączenie. Istnieje także możliwość sterowania dopływem powietrza dzięki zastosowaniu regulatorów.

Szlifierki pneumatyczne wyposażone w specjalny silnik na sprężone powietrze cechują się bezawaryjnością pracy (w przypadku LM-2000 przez ok. 2000 roboczogodzin). Przez ten okres narzędzie nie wymaga smarowania ani konserwacji.

Podczas szlifowania powierzchni powstaje pył. Niektóre narzędzia nie są wyposażone w pochłaniacz pyłu. Wybrane szlifierki mimośrodowe posiadają układy zewnętrzne bądź wbudowane. Umożliwiają one odprowadzanie pyłów i pozostałości materiału po jego szlifowaniu. System wyciągu na obwodzie, a także w tarczy szlifierki to jeden z przykładów takiego rozwiązania. W tym przypadku regulacja siły odprowadzania jest automatyczna.

Rodzaje konstrukcji szlifierki różnią się ze względu na kształt tarczy. Można tu wyróżnić szlifierki oscylacyjne prostokątne lub tarczowe. Tarcze mocowane są na rzep, występują także wersje samoprzylepne. Poszczególne modele szlifierek pneumatycznych różnią się wartością osiąganej prędkości szlifowania. Wyróżnia się szlifierki osiągające prędkość 8000, 10000 lub 12000 obrotów na minutę.

Szlifierki oscylacyjne pneumatyczne wykonują dwa typy ruchów. Rodzaj wykonywanego ruchu zależy od zastosowania. Np. podczas usuwania powłok, wykonują ruch oscylacyjny i mimośrodowy połączony z obrotowym. Mimośrodowy i obrotowy ruch pozwalają na obróbkę elementu w najkrótszym możliwie czasie przy zachowaniu wysokiego poziomu efektywności pracy.

Szlifierki pneumatyczne mimośrodowe to wysoce efektywne narzędzia. Cechują się wysoką ergonomią pracy, dzięki zastosowaniu właściwych materiałów i odpowiedniej konstrukcji uchwytów. Praca z taką szlifierką jest bezpieczna i komfortowa. Przy użyciu szlifierki pneumatycznej można obrabiać wiele rodzajów materiałów wykorzystywanych w różnych gałęziach przemysłu. Świetnie sprawdzają się również przy usuwaniu powłok lakierniczych i przy pracach wykończeniowych w warsztacie. Szlifierki oscylacyjne pneumatyczne jak i wiele innych narzędzi i urządzeń znajdą Państwo na platformie e-commerce oferującej pneumatykę w branży B2B – www.pneumat.com.pl. Jest to największy sklep z pneumatyką, do którego już teraz serdecznie zapraszamy!