18 czerwca 2024

8 gadżetów ułatwiających sprzątanie

Czysty i zadbany dom sprawia, że czujemy się w nim komfortowo oraz pewnie w każdej sytuacji. Panujący porządek sprawia, że chętnie witamy w progu niezapowiedzianych gości, a także organizujemy spontaniczne domówki i party. Jednak utrzymanie nienagannej czystości w mieszkaniu to ogromne wyzwanie. Na szczęście z pomocą przychodzą nowoczesne gadżety usprawniające wykonanie czynności porządkowych w domu. Poniżej prezentujemy najbardziej pomocne i przydatne narzędzia pozwalające na sprawne wysprzątanie pomieszczeń oraz trudno dostępnych miejsc.

Nikogo nie musimy chyba przekonywać, że skuteczne i efektowne sprzątanie nie byłoby możliwe bez wysokiej jakości do tego przeznaczonych akcesoriów. To dzięki profesjonalnemu sprzętowi do sprzątania cała praca idzie gładko, szybko i przyjemnie. Nic nie wywołuje szczerego uśmiechu na twarzy jak błyszcząca podłoga umyta w błyskawicznym tempie bez smug, a co najważniejsze nadmiernego nadwyrężania mięśni. Pomogą w tym różnego typu mopy i ściągawki podłogowe, dzięki którym każda powierzchnia podłogowa odzyska swój blask. Do kompletu z mopem i ze ściągawką podłogową, niezawodną do zmywania rozlanej wody oraz ściągania namiaru błota z podłogi potrzebne okażą się kije teleskopowe wykonane z pierwszej klasy tworzyw.

Tego typu kije to absolutny must have! Doskonale sprawdzą się także do mioteł różnego typu, zarówno do tych przeznaczonych do użytku wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Gdzie szukać takich kijów? Wystarczy zajrzeć do oferty sklepu internetowego Centrum Higieny. Tu znajdują się kije teleskopowe, które są produktem numer jeden na Twojej liście zakupów. Jeśli ich jeszcze nie posiadasz, możesz w każdej chwili to zmienić i usprawnić swoją pracę. Kije te są przeznaczone do użytku domowego oraz dla profesjonalnych firm sprzątających.

Profesjonalny sprzęt do sprzątania z Centrum Higieny

Obok akcesoriów do mycia podłóg należy również zaopatrzyć się w przybory pozwalające na oczyszczenie trudno dostępnych miejsc. Jednym z takich gadżetów okazuje się pędzel czyszczący marki Vikan z naturalnym włosiem. To z pozoru proste narzędzie umożliwi sprawne i dokładne usuniecie brudu z wylotów wentylacyjnych, z przełączników, z kokpitów, a także z elementów panelu.

Kolejnym przedmiotem ułatwiającym sprzątanie okazuje się szczotka z kątowo ustawionym włosiem wytrzymująca kontakt ze środkami żrącymi i silnie agresywnymi detergentami. Skutecznie usuwa zaschnięte zabrudzenia, pozostawiając powierzchnię gładką bez zarysowań i smug.

Natomiast szczotka okrągła z twardym włosiem świetnie sprawdzi się do mycia naczyń oraz akcesoriów kuchennych.

Warto również w domu posiadać szczotkę do czyszczenia rur i odpływów w małych umywalkach. Okaże się ona nieoceniona, gdy któraś z zapchanych rur będzie wymagała interwencji hydraulicznej.

Natomiast osoby szukające sposobu na skuteczne i dokładne oczyszczenie małych dysz i wnętrza ekspresu do kawy mogą wybrać zestaw szczotek na metalowym pręcie z twardym włosiem. Ten gadżet pozwoli na precyzyjne i sprawne usunięcie zalegających zanieczyszczeń.

Reasumując, profesjonalny sprzęt do sprzątania to nie tylko mopy, ściągawki podłogowe i kije, to również drobne gadżety o szczególnym przeznaczeniu, pozwalające na oczyszczenie trudno dostępnych miejsc lub mocno zabrudzonych powierzchni, których zwykłą ściereczką nie da się wyszorować.