20 lipca 2024

Wyposażenie dodatkowe przecinarek tarczowych i taśmowych – co warto mieć w zakładzie?

Nowoczesne przecinarki tarczowe i taśmowe to bardzo uniwersalne urządzenia. Aby w 100% wykorzystać ich olbrzymi potencjał warto postawić na wyposażenie dodatkowe przecinarek tarczowych. W dużej mierze to właśnie dzięki dodatkowemu wyposażeniu będzie można znacząco zwiększyć efektywność pracy i jednocześnie podnieść poziom bezpieczeństwa.

Jakie wyposażenie dodatkowe warto wybrać?

Regulacja zacisku imadeł to niezbędne wyposażenie dodatkowe przecinarek taśmowych, które powinno znaleźć się w każdym profesjonalnym warsztacie. W dużej mierze to właśnie dzięki możliwości regulacji raz na zawsze zapomnimy o zbyt dużym albo zbyt słabym zacisku. Aby wyeliminować podstawowe błędy przy cięciu warto skorzystać również z pomocy manometrów napięcia taśmy. Są to specjalne akcesoria zaprojektowane głównie po to, aby zapobiec zróżnicowanemu napięciu, które występuje praktycznie na całej powierzchni cięcia.

Wyposażenie dodatkowe dzięki któremu zminimalizujemy obciążenie przecinarki

Nowoczesne przecinarki tarczowe mogą pracować nawet kilkanaście godzin dziennie, dlatego też warto postawić na wyposażenie dodatkowe przecinarek tarczowych, dzięki któremu ograniczymy obciążenie sprzętu. Przy wielu maszynach idealnie sprawdzi się trzeci układ chłodzący. W dużej mierze to właśnie dzięki niemu będzie można liczyć nie tylko na dodatkowe chłodzenie, ale również na smarowanie metalu podczas cięcia. Układ chłodniczy zaprojektowany jest w taki sposób, aby specjalny wężyk równomiernie rozprowadzał olej chłodzący po całej pile taśmowej. Dodatkowe chłodzenie znacząco ogranicza przegrzewanie się maszyny, a co najważniejsze zwiększa się również precyzja cięcia. Godne polecenia są również pistolety do czyszczenia przecinarek tarczowych i taśmowych. Dzięki systematycznemu czyszczeniu sprzętu można znacząco wydłużyć żywotność maszyny. Przy nowoczesnych przecinarkach istnieje możliwość zamontowania zdalnego systemu obsługi. Dzięki niemu będziemy mieć 100% pewność, że przecinarka pracować będzie na optymalnych parametrach. Zobacz więcej na: https://www.bomar-poland.com.pl/

Wyposażenie dodatkowe przecinarek tarczowych – co może się przydać w domowym warsztacie?

Producenci chcą zaspokoić coraz to większe oczekiwania swoich klientów, dlatego też na bieżąco udoskonalają swoje urządzenia. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można skorzystać z pomocy wielu dodatkowych akcesoriów, które poprawiają komfort pracy i pozwalają zaoszczędzić sporo cennego czasu, pieniędzy oraz nerwów. W pierwszej kolejności warto postawić oczywiście na hydrauliczne zaciski, dzięki którym bez problemu będzie można ustawić odpowiednią siłę docisku. Hydrauliczne szczęki zaprojektowane są w taki sposób, aby działały synchronicznie z głównym imadłem. Osoby, które w pierwszej kolejności stawiają na precyzję cięcia powinny wybrać cyfrowy wyświetlacz kąta. W dużej mierze to właśnie dzięki laserowi można liczyć na chirurgiczną precyzję podczas cięcia wybranych materiałów. Na dokładność i komfort pracy duży wpływ ma również falownik. W każdym warsztacie powinno znaleźć się również chłodziwo, odsysacz i transporter wiórów, zaciski do cięcia i hydrauliczne napinacze taśmy.