Uncategorized

Kursy rysunku Kraków

Kursy rysunku w naszej galerii

Wstępne informacje o kursach rysunku

  • Kursy rozpoczynają się: w każdy poniedziałek
  • Czas trwania: od 2 do 8 tygodni
  • Poziom: każdy od początkującego do zaawansowanego
  • Daty rozpoczęcia: na życzenie
  • Zapisz się na kurs:

PROGRAM KURSU RYSUNKU W GALERII LUKORA W KRAKOWIE

W ramach kursu rysunku uczniowie uczą się używania różnych materiałów, takich jak węgiel drzewny i ołówek. Program kursu obejmuje wprowadzenie do rysowania farbami temperowymi, olejnymi i akrylowymi. Studenci uczą się malować martwe natury i ludzkie ciało (z natury) przy użyciu różnych materiałów. Będą ćwiczyć kopiowanie słynnych dzieł sztuki, aby wzmocnić techniki, których się nauczyli, a następnie zaczną tworzyć własne dzieła sztuki, wyrażając własne pomysły w swoim własnym stylu.
Program prowadzony jest przez szkołę rysunku Artakademia Kraków, która jest naszym partnerem w tym projekcie.

TECHNIKI RYSUNKU ANTYCZNEGO

Kurs wprowadzi studentów w świat antycznego rysunku i jego technik stosowanych w latach 1300-1500 poprzez badanie najważniejszych dzieł sztuki i artystów tego okresu, od Giotta po Michała Anioła. Techniki będą się uczyć poprzez analizę i kopiowanie słynnych obrazów wykonanych temperą i jajami, złotymi liśćmi i farbami olejnymi. Studenci poznają i opanują w praktyce cały proces tworzenia obrazów, od przygotowania materiałów po patynowanie.

NOWOCZESNE TECHNIKI NA PRZEBIEGU RYSUNKU

Kurs ma na celu nauczenie studentów umiejętności „czytania” nowych języków artystycznych, stosowania nowych materiałów (tworzywa sztuczne, nietradycyjne płótna, drewno, metal) oraz technik malarskich, od tradycyjnych kolorów po stosowanie technik mieszanych, takich jak kolorowe aplikacje za pomocą gąbki, kielni i wałka. Łączenie nowych materiałów i technik artystycznych pomoże uczniom rozwinąć własny język artystyczny i styl.

PROGRAM KURSÓW RYSUNKU W GALERII LUKORA W KRAKOWIE

Galeria LUKOR oferuje kursy rysunku, które odbywają się w urokliwej pracowni ARTACADEMIA, zaledwie 5 minut spacerem od Galerii ul. Gertrudy Swietnej, 18 33-332. Nauczyciel – artysta z bogatym doświadczeniem i różnorodnymi zainteresowaniami – szczegółowo i przystępnie odpowie na wszelkie pytania uczniów.
Zazwyczaj kurs rozpoczyna się od lekcji rysunku, które stanowią podstawę każdej formy autoekspresji artysty. Dobry rysunek sam w sobie może przedstawiać kompletne dzieło sztuki.
Następnym krokiem jest wprowadzenie do koloru. Konieczna jest umiejętność posługiwania się różnymi technikami, aby samodzielnie wybrać właściwy sposób wyrażania siebie.

Program kursu obejmuje następujące sekcje:

1. Rozwój techniki rysowania ołówkiem: przedstawienie kształtu i proporcji
2. Studium chiaro-scuro; dodawanie objętości do obiektu za pomocą kreskowania
3. Wprowadzenie do teorii koloru poprzez technikę rysowania pastelami i innymi materiałami
4. Technika akwarelowa. Ta technika jest niedoceniana: w rzeczywistości jest dość trudna, przy doskonałym posiadaniu może osiągnąć doskonałe wyniki
5. Wprowadzenie do techniki wykorzystania farb akrylowych i ich zastosowania w malarstwie
6. Pracuj na płótnie. Malarstwo olejne: elastyczna i wszechstronna technika, która pozwala na zastosowanie szerokiej gamy kolorów

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *